7 грудня 2022 року в Черкаському музичному фаховому коледжі ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулась знакова подія. До коледжу завітав відомий шотландський композитор, педагог і професор музики
Найджел Осборн. Наразі він працює на міжнародному рівні, як композитор та запрошений лектор.
Лекція-практикум "Art therapy force" від Найджела Осборна відбулася в рамках проекту "Український спротив" міжнародного фестивалю "Музичні Імпрези України" 2022 і була спланована двома громадськими організаціями: "АРТ ДОТ" з м. Харків та "ІмпрезаТерра" з м.Черкаси.
Однією з основих галузей діяльності композитора є музична терапія. Найджел за допомогою музики допомагає привести до ладу психічне здоров'я людини, що пережила війну. Переважно - це робота з дітьми, що постраждали ментально. Професор був у багатьох гарячих точках, починаючи з 1996 року: Боснія, Уганда, Сирія та інші. Проведена Найджелом робота має великий успіх. Не дивлячись на різні мови та вікові категорії, композитор знаходить до кожної дитини індивідуальний підхід. Адже музика - це мова, що не потребує перекладу. Це саме той ключик від серця людини.
Свій метод реабілітації Найджел Осборн практикує і з дітьми деокупованих територій України. Британець зазначає, що українці - надзвичайно міцниий народ. Ми знаходимо в собі сили посміхатись і шукати щастя в житті. Й така незламність надихає.
Найджел Осборн є співавтором проєкту «X-System» - це програма інноваційного моделювання музикою вібрацій у мозку людини, що здатна прогнозувати емоційний відгук на музику. Програма створена, як для медицини, так і для дозвілля.
Просвітницька лекція була огорнута дружелюбною атмосферою. Захід був доповнений концертом-вітанням від студентів Черкаського музичного коледжу. Найджел відзначив музичну майстерність і обдарованість виконавців. А також, будучи класичним гітаристом, звернув увагу на інтонаційну витонченість та злагодженість ансамблю гітаристів.
У місті Черкаси композитор був вперше. Та думаю, що Найджел отримав позитивні емоції та, можливо, планує повторити візит. Тож, як говорить приказка, «Хороший початок - половина справи».
Анастасія Владімірцева, студентка 1 курсу відділу "Теорія музики"