новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
30-04-2024
До Міжнародного дня джазу

У 2012 році була започаткована щорічна подія, організована ЮНЕСКО, - день Джазу. Вона святкується 30 квітня. Метою святкування є «підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми». Припинення вогню, відмова від насильства в усіх країнах, де йде війна, та підвищення обізнаності про мир серед населення усього світу – ці тези, як ніколи, зараз є актуальними.

Студенти та викладачі спеціалізації «Музичне мистецтво естради» підготували два цікавих заходи до цієї дати. Перша вже відбулася 10 квітня – концерт «Парад імпровізацій» і друга готується на 1 травняконцерт Біг-бенду.

«Парад імпровізацій» проводиться вже декілька років поспіль і завжди викликає велику зацікавленість не тільки студентів та викладачів коледжу, але й усіх охочих послухати джазову музику. Ось і на цей раз оркестрова зала була заповнена вщент.

До концерту всі грунтовно готувалися заздалегідь, бо якщо це була транскрипція виконання джазового  стандарту, то треба було його вивчити до дрібниць, точно, як це виконував той чи інший джазовий виконавець. Якщо студент виконував свою  власну імпровізацію, - її треба було спочатку створити, щоб це був цікавий концертний варіант.

Концертну програму представили студенти класу імпровізації викладачів – заслуженого працівника культури України Миколи Євпака, Леоніда Красавіна, Ірини Свірідової та заслуженого працівника культури України Лариси Красавіної. Більшість номерів була виконана під stage -bend різних складів: Інна Пшенічкіна (фортепіано), Данило Лаканцев (ударні), Тимофій Павлик (бас-гітара); Олена Пономаренко(фортепіано), Данило Лаканцев (ударні), Тимофій Павлик (бас-гітара); Софія Завгородня (фортепіано), Єфросінія Коломієць (бас-гітара), Данило Лаканцев (ударні); Лариса Красавіна (фортепіано), Єфросінія Коломієць (бас-гітара), Ельдар Комаров (ударні). Також декілька студентів виступали під живий супровід фортепіано викладачів-концертмейстерів Олени Пономаренко, Інни Пшенічкіної, Леоніда Красавіна, Лариси Красавіної.

Свої розвинуті вміння та навички виконання джазових транскрипцій, гарне ансамблеве відчуття, виразне звуковедення продемонстрували студенти класу Миколи Євпака Валерія Бойко, Іван Панченко, Тарас Волошин (3 курс), Радіон Тищенко (2 курс) і у сольних виступах (композиції Філа Вудса, Джо Фарелла, Джейнсона Хейлі, Курта Вайля), і в ансамблевому виконанні (блюз Сонні Роллінза “Tenor Medres”).

Джазову енергію, емоційну глибину продемонстрували у своїх виступах студентки класу імпровізації Ірини Свірідової Сабіна Гордєєва, Поліна Мельниченко, виконавши відомі теми «I put a spell on you» Джейса Хокінса та  «Take the A’Train» Біллі Стрейнхорна.

Яскраво, технічно, у визначеній джазовій манері виступили студенти класу імпровізації Леоніда Красавіна.  Софія Завгородня, Вікторія Степанова та   Ксенія Ящук майстерно виконали композиції Коула Портера, Еріка Клептона, Артура Гамільтона. Досить оригінально прозвучав виступ бас-гітариста Тимофія Павлика, який продемонстрував свою сольну імпровізацію популярного джазового стандарту Джеральда Маркса та Сеймура Сімонса “All of me”. Бурними оплесками зустрічали глядачі Вікторію Кобизьку, яка всіх вразила  складністю імпровізації, широким діапазоном, професійним виконанням.

Бездоганність у створенні образно-емоційного задуму, сценічна розкутість – риси, притаманні виконанню власних композицій студенткою Кир’яновою Марією ( клас імпровізації Лариси Красавіної)  . Вона виконала 2 контрастних за характером твори – “Misty” Еррола Гарнера та “I love Paris”  Коула Портера.

І який же «Парад імпровізацій» без Jam session?
На цей раз, хоч і студенти виконували свої спонтанні імпровізації, була можливість відпрацьовувати їх стилістику, ладову приналежність, ритмічну структуру на уроках предмету «Теоретичні основи імпровізації», який викладається на 2 курсі(групова форма навчання). Після лекційного матеріалу студенти могли опановувати набуті знання на практиці, приходячи на заняття зі своїми інструментами, щоб випробувати свої сили у створенні імпровізацій. Таким чином, до jam session «Параду імпровізацій» вони були підготовлені, бо хоч і на ходу, але вже знали гармонічні схеми тем, лади, якими треба було обігравати ті чи інші акорди. Темами, запропонованими на jam були «Mekky Messer» Курта Вайля, «Вокальний рифф» Боба Столоффа та «Watermelon man» Хербі Хенкока.

Всі учасники імпровізували в дуже піднесеному настрої, чергувалися імпровізаціями, робили перегуки, змінювали інструменти, змагалися у мистецтві співу скетом і там самим отримували велике задоволення від цього дійства! Особливо яскравими були соло інструменталістів Івана Орінічева, Ельдара Комарова, Вікторії Псарьової, Льва Яловенка, Радіона Тищенка, Анастасії Владімірцевої, вокалістів – Каріни Дмітрієвої, Анни Подолянської, Анни Кіріченко, Сабіни Гордєєвої. А глядачі отримували насолоду від чарівних звуків джазу і підтримували їх гучними оплесками.

З нетерпінням чекаємо наступний етап джазового дійства – концерту Біг-бенду до 30-річчя з дня заснування! Дякуємо нашим Збройним силам, що надали можливість провести такий феєричний захід у надскладний час!

Заслужений працівник культури
України, викладач-методист
Лариса Красавіна.


        chm



08-11-2024



6 листопада 2024 року студенти Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського знову подарували радісні миттєвості в одній з лікарень міста, висловивши щиру дяку захисникам за їхню мужність та відвагу
 


31-10-2024



30 жовтня 2024 в оркестровій залі коледжу відбулася традиційна методична конференція студентів-практикантів, викладачів-консультантів та керівників практики за темою "Актуальні проблеми організації навчального процесу на елементарному рівні ПСМЗО"
 


25-10-2024



Вітаємо ансамбль бандуристів Черкаського музичного фахового коледжу "Зачаровані струни" (керівниця Луньова Вікторія Леонідівна) з перемогою на Міжнародному конкурсі-фестивалі "Творча осінь 2024"
 





21 жовтня 2024 в рамках творчої співпраці Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського та Дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка студенти коледжу спеціалізації Народні Інструменти виступили перед учнями і викладачами школи.
 


20-10-2024



16 жовтня 2024 до коледжу завітала Оксана Савіцька, представниця благодійного фонду "Життя"
 


19-10-2024



Вітаємо студенток спеціалізації "Теорія музики" Марію Бейкун та Дар'ю Лісовську
 


17-10-2024



28 вересня 2024 року студентки Черкаського музичного коледжу імені С.С. Гулака-Артемовського Ніка Приблуда та Шамрай Катерина, взяли участь у проекті "Суботні мистецькі вечори "Student's art autumn" на підтримку ЗСУ
 


15-10-2024



16 жовтня 2024 о 15:30 - Майстер-клас і сольний концерт провідної сучасної академічної бандуристки Віти-Вікторії Задорожної
 


05-10-2024



9 жовтня 2024 о 14:45 - Концерт до Дня музики «Осінні мелодії»
 





Вітаємо з перемогою студенток Черкаського музичного фахового коледжу імені С.С. Гулака-Артемовського у другому Всеукраїнському конкурсі юнацької наукової творчості "Юні науковці в музичному всесвіті: у пошуках таємниць та відкриттів"
 


21-09-2024



25 вересня 2024 о 14:45 - КОНЦЕРТ "Знайомство з першим курсом"
 


12-09-2024



Студенти Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С.Гулака-Артемовського з початку навчального року провели перший музично-терапевтичний концерт «Мистецькі пігулки» в рамках проекту "Сила музики" міжнародного фестивалю "Музичні Імпрези України"
 


02-09-2024



8 серпня 2024 року було проведено благодійний концерт "З піснею в серці" для збору коштів на підтримку ЗСУ
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник