новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
13-05-2017
Концерт-портрет

ІІ міжнародний фестиваль «Музичні імпрези України», що проходить цього літа в Черкасах, запропонував глядачам цікаві та різноманітні мистецькі заходи. Окрім вже традиційних для програми фестивалю «open-air» концертів та творчих зустрічей із сучасними українськими композиторами, організаторами заплановані також семінар-тренінг з дитячого музичного виховання та прем’єра монопери «Марія Магдалина» молодої черкаської композиторки ЄвгеніїМарчук.

Мета фестивалю - презентувати в Черкасах надбання вітчизняної академічної музики та залучити місто до широкого культурного простору. На шляху втілення мрій нашого невеликого містапро велику світову сцену сучасні музичні майстри Черкас не забувають про музичні надбання краю. Саме тому одна із сторінок фестивалю була присвячена Олександру Винокуру (1938 – 2016) – першому професійному композитору новітньої Черкащини, творчість якого отримала офіційне визнання Національної спілки композиторів України.

«Концерт-портрет» відбувся в Черкаському музичному училищі, де Олександр Григорович викладав більше 20 років. Вшанувати пам'ять про О. Винокура зібралися викладачі, студенти училища та рідні композитора.

О. Винокур належав до покоління композиторів-шістдесятників. В музичній творчості цей період пов'язаний із вибуховим протестом проти стильового обмеження та нав’язаних ідеологією образів безхмарного майбуття. Композитори-шістдесятники прагнули творчої свободи та активно шукали форми «інакомислення» у звуках. Саме у цей авангардний етап стильова та ідейна палітра української музики значно розширилася завдяки діяльності відомих київської та харківської композиторських шкіл. Але потужними струмками цієї бурхливої течії була і творчість окремих регіональних митців.

У другій половині 20 століття Олександр Григорович Винокур став ключовою постаттю у розвитку композиторської творчості Черкащини. Багато часу та сил О. Винокур присвятив громадській діяльностіна посаді голови Черкаського обласного об’єднання самодіяльних композиторів Шевченківського краю. На підтримку та узагальнення результатів роботи учасників спілки написав понад 2000 рецензій.

У власномудоробку О. Винокура – численні твори різних жанрів: дві опери, балет, крупнівокально-симфонічні та симфонічні композиції, камерні вокальні та інструментальні твори. У темах та ідеяхтворчості О. Винокура відбилися провідні тенденції часу - композитор черпав натхнення у сучасній вітчизняній літературі (Микола Негода, Василь Симоненко, Олександр Левада), створював музику до сучасних кінострічок, без зайвого пафосу відгукувався на болісні сторінки історії (опера «Холодний яр», симфонія-кантата «Чуття батьківщини» за мотивами воєнних віршів В. Фірсова) або з філософською іронією розповідав про себе та сучасність (поеторія-прима «Аристократ з Вапнярки», «Недавня бувальщина» за мотивами письменника-гумориста Олега Чорногуза). Власна музична мова композитора не є радикально авангардною, але відбиває стильові пошуки та новації часу.

Концерт пройшов в затишній атмосфері, публіка тепло сприймала музику О. Винокура, представлену як в архівних записах («Північний пейзаж», «Диптих для малого симфонічного оркестру»), так і в живому звучанні. До виконання творів О. Винокура долучилися студенти та викладачі Черкаського музичного училища, яким вдалося розкрити лірико-споглядальні та філософсько-драматичні образи його музики. Прозвучали «Романс» для валторни та фортепіано (в перекладенні для фортепіано, виконувала Євгенія Марчук), «Сонет Шекспіра» (вокал- Олеся Рожкова, партія фортепіано - Євгенія Савченко) та фортепіанна сюїта «Весняний гомін» (виконавці - студентиІ курсу спеціалізації «фортепіано»). Творчий доробок О. Винокура – цікава сторінка вітчизняної музичної культури,  достойна пильного та детального вивчення та представлення широкому загалу.

Ірина Лісун, музикознавець

        chm

18-02-2019


27 лютого 2019 о 16.30 - Концертний вечір, присвячений пам'яті Володимира Євгеновича Нестеренка 


14-02-2019


18 січня 2019 перед Черкаським музичним училищем відкрили пам’ятник першому митрополиту Української автокефальної православної церкви Василю Липківському 


13-02-2019
Міжнародний інтернет-конкурс юних композиторів «Junior Impreza» проводиться в рамках міжнародного фестивалю «Музичні Імпрези України» м. Черкаси 2019. 13 лютого 2019 о 14.45 - Концерт "Все починається з любові" 


13-01-2019


16 січня 2019 о 14:45 - Концерт «Святкові спогади» 


20-12-2018
Огляд методичних напрацювань викладачів музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл Черкаської області проводять циклові комісії теорії музики та природничо-наукових і фундаментальних дисциплін Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського за підтримки адміністрації училища та Навчально-методичного відділу закладів культури і мистецтв (КУ “Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи” Черкаської обласної ради) Конвенція ООН "Про права дитини" - такою була тема лекції гуртка "Правник" (кер. Бондаренко Л.М.). Лектори гуртка Коваленко І. та Курмачова Ю. відвідали на класних годинах декілька груп студентів, і розповіли про історію створення конвенції та її основні положення. 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник