новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
13-05-2017
Концерт-портрет

ІІ міжнародний фестиваль «Музичні імпрези України», що проходить цього літа в Черкасах, запропонував глядачам цікаві та різноманітні мистецькі заходи. Окрім вже традиційних для програми фестивалю «open-air» концертів та творчих зустрічей із сучасними українськими композиторами, організаторами заплановані також семінар-тренінг з дитячого музичного виховання та прем’єра монопери «Марія Магдалина» молодої черкаської композиторки ЄвгеніїМарчук.

Мета фестивалю - презентувати в Черкасах надбання вітчизняної академічної музики та залучити місто до широкого культурного простору. На шляху втілення мрій нашого невеликого містапро велику світову сцену сучасні музичні майстри Черкас не забувають про музичні надбання краю. Саме тому одна із сторінок фестивалю була присвячена Олександру Винокуру (1938 – 2016) – першому професійному композитору новітньої Черкащини, творчість якого отримала офіційне визнання Національної спілки композиторів України.

«Концерт-портрет» відбувся в Черкаському музичному училищі, де Олександр Григорович викладав більше 20 років. Вшанувати пам'ять про О. Винокура зібралися викладачі, студенти училища та рідні композитора.

О. Винокур належав до покоління композиторів-шістдесятників. В музичній творчості цей період пов'язаний із вибуховим протестом проти стильового обмеження та нав’язаних ідеологією образів безхмарного майбуття. Композитори-шістдесятники прагнули творчої свободи та активно шукали форми «інакомислення» у звуках. Саме у цей авангардний етап стильова та ідейна палітра української музики значно розширилася завдяки діяльності відомих київської та харківської композиторських шкіл. Але потужними струмками цієї бурхливої течії була і творчість окремих регіональних митців.

У другій половині 20 століття Олександр Григорович Винокур став ключовою постаттю у розвитку композиторської творчості Черкащини. Багато часу та сил О. Винокур присвятив громадській діяльностіна посаді голови Черкаського обласного об’єднання самодіяльних композиторів Шевченківського краю. На підтримку та узагальнення результатів роботи учасників спілки написав понад 2000 рецензій.

У власномудоробку О. Винокура – численні твори різних жанрів: дві опери, балет, крупнівокально-симфонічні та симфонічні композиції, камерні вокальні та інструментальні твори. У темах та ідеяхтворчості О. Винокура відбилися провідні тенденції часу - композитор черпав натхнення у сучасній вітчизняній літературі (Микола Негода, Василь Симоненко, Олександр Левада), створював музику до сучасних кінострічок, без зайвого пафосу відгукувався на болісні сторінки історії (опера «Холодний яр», симфонія-кантата «Чуття батьківщини» за мотивами воєнних віршів В. Фірсова) або з філософською іронією розповідав про себе та сучасність (поеторія-прима «Аристократ з Вапнярки», «Недавня бувальщина» за мотивами письменника-гумориста Олега Чорногуза). Власна музична мова композитора не є радикально авангардною, але відбиває стильові пошуки та новації часу.

Концерт пройшов в затишній атмосфері, публіка тепло сприймала музику О. Винокура, представлену як в архівних записах («Північний пейзаж», «Диптих для малого симфонічного оркестру»), так і в живому звучанні. До виконання творів О. Винокура долучилися студенти та викладачі Черкаського музичного училища, яким вдалося розкрити лірико-споглядальні та філософсько-драматичні образи його музики. Прозвучали «Романс» для валторни та фортепіано (в перекладенні для фортепіано, виконувала Євгенія Марчук), «Сонет Шекспіра» (вокал- Олеся Рожкова, партія фортепіано - Євгенія Савченко) та фортепіанна сюїта «Весняний гомін» (виконавці - студентиІ курсу спеціалізації «фортепіано»). Творчий доробок О. Винокура – цікава сторінка вітчизняної музичної культури,  достойна пильного та детального вивчення та представлення широкому загалу.

Ірина Лісун, музикознавець

        chm

13-06-2019


17-19 травня 2019 року у м. Скадовськ відбувся 19-й традиційний Всеукраїнський конкурс-фестиваль дитячого та юнацького джазу «Джаз над морем». Четвертий рік поспіль черкаська делегація з успіхом виступає на цьому конкурсі і із задоволенням мріє знову і знову повернутись в цей благодатний край,- край, який претендує стати столицею дитячого та юнацького джазу! 


21-05-2019


18 травня - День науки в Україні 


16-05-2019


Студенти Черкаського музичного училища їм. С.С.Гулака-Артемовського в цікавій змагальній формі у вигляді квесту відпрацювали життєво важливі навички надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок урагану. Підсумки VI огляду методичних напрацювань викладачів музично-теоретичних дисциплін дитячих мистецьких шкіл Черкаської області, проведений у лютому - квітні 2019 року
 


02-05-2019


8 травня 2019 о 14:45 - тематичний концерт до Дня пам'яті та примирення 


20-04-2019


Вітаємо переможців першого Всеукраїнського вокального конкурсу “Vocal Seasons” (Київ) 


18-04-2019


Вітаємо з перемогою у II Всеукраїнському конкурсі “Дніпровські сурми” Іллюшину Анну та Озеран Дарину! 
Перемоги у трьох номінаціях з одного із найпрестижніших європейських конкурсів серед професійних хорів, що проходив у місті Ллорет-де-Мар, що в Іспанії, привіз хор студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. 


17-04-2019


13-14 квітня 2019 вокальний ансамбль відділу «Музичного мистецтва естради» "Violin Voice" отримав Гран-Прі на Першому Всеукраїнському конкурсі "Vocal Seasons" 


14-04-2019

З 1 по 5 березня 2019 року в Кропивницькому відбувся 24 всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь»
 


11-04-2019


5 квітня студенти та викладачі Черкаського музичного училища стали учасниками V Всеукраїнського конкурсу-гри з музично-теоретичних дисциплін «Камертон XXI» (м. Дніпро). 


04-04-2019


10 квітня 2019 з 10:00 - День відкритих дверей спеціалізації «Музичне мистецтво естради» 


29-03-2019


23 квітня 2019 о 17:00 - ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського 
3 квітня 2019 о 15:00 - Концерт фортепіанної музики учнів класу професора Гриднєвої Н.В. 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник